Význam pitia hexagonálnej vody

OXY VITAL WATER

Kvalitná pitná voda je jedným z najjednoduchších a najlepších spôsobov, ako zabrániť chronickej dehydratácii organizmu a chrániť telo pred príznakmi rôznych ochorení a predčasným stárnutím.

Už počas niekoľkých minút, sa molekuly vody dostanú do našich buniek, pričom sú základným prínosom živín a najpodstatnejším prvkom pre správne vylučovanie metabolických odpadov a toxínov z nášho organizmu.

Zvýšená hydratácia organizmu so sebou prináša aj zvýšenú energiu. Všetci vieme, že smäd je signálom, že potrebujeme viac tekutín, a ignorácia tohto signálu môže viesť k strate chuti, zhoršenie fyzického výkonu, pocitu nevoľnosti a neschopnosti sa sústrediť. Dospelý človek za deň bežne prijme pitím tekutín a potravou približne dva litre vody, ktorá sa vstrebáva v črevách. Množstvo vody, ktoré potrebujeme dodať organizmu u zdravých ľudí, je regulované pocitom smädu. Starší ľudia však vekom strácajú pocit smädu, pijú málo a častejšie sú ohrození dehydratáciou. Kvalitný pitný režim napomáha zvýšiť mentálny aj fyzický výkon. Pamätajte, voda je základom pre fungovanie vášho tela i mozgu. Všetky funkcie tela vrátane zažívania a metabolizmu pracujú lepšie, keď ste poriadne hydratovaní.

Keď sme sa narodili, naše telo obsahovalo viac ako 80% vody (podľa hmotnosti), ale v čase, v čase dospievania sa znižuje táto hodnota na priemerne 70%. Keď zostarneme, celkový obsah vody v našom tele je menší ako 50 %.

Doplnenie štrukturovanej hexagonálnej vody do nášho tela a tým aj do všetkých našich buniek môže byť jednou z najdôležitejších vecí, ktoré robíme pre svoje zdravie.

hexygonálna vodaVeda ukazuje súvislosť medzi stratou množstva šesťhrannej vody v organizme a stárnutím. Najnovší výskum ukazuje koreláciu medzi vekom a súvisiacou stratou obsahu šesťhrannej (hexagonálnej) vody v organizme. Pomocou technológie /NMR/ boli zdokumentované nasledujúce fakty :

  • novorodenci majú pri narodení takmer 100% hexagonálnej vody

  • do veku 36 rokov, priemer klesne na hodnotu cca 56%

  • vo veku 58 rokov, priemerná hodnota môže klesnúť na menej ako 23%.

štruktúrovaná voda

Pitím štruktúrovanej hexagonálnej vody môžete vaše telo udržiavať správne hydratované, a zvýšiť tak energiu na bunkovej úrovni a eliminovať príznaky predčasného stárnutia. Menšie hexagonálne jednotky dokážu prenikať do bunky oveľa rýchlejšie a tak vplývať na celkový metabolizmus, vstrebávanie živín, odvoz odpadu z organizmu         a naše celkové zdravie.

Vitalizery vody, ktoré ponúkame v našom e-shope, obsahujú minerálnu vložku, ktorá obsahuje tzv. koralový piesok, s vyváženým pomerom organických minerálnych látok, ktoré sa uvoľňujú veľmi pomaly a postupne vírením vody v prístroji. Spomenieme aspoň niektoré najhlavnejšie ako vápnik, horčík, draslík, forfor, sodík a ďalšie. Výsledná voda je narozdiel od rôznych filtrov a minerálok nielenže vyvážene organicky mineralizovaná, ale rovnako aj alkalizovaná a mierne okysličená. Narozdiel od minerálok, ktoré obsahujú veľké množstvo anorganických minerálov a skoro všetky sú kyselky, čím len prispievajú k prekyslenému stavu v nášom organizme.

Filtračné zariadenia pracujú na rôznych princípoch, vo všeobecnosti však platí, že z hygienického hľadiska nie sú vhodné ako konečný spôsob úpravy vody, produkujú „demineralizovanú“ vodu, zbavenú prakticky všetkých minerálov, ktoré sú pre ľudský organizmus nenahraditeľné, nie sú vhodné na trvalú spotrebu a v žiadnom prípade nie sú vhodné na prípravu stravy pre deti a dojčatá.