Kyslík v pitnej vode

 

V prírode voda prekonáva zložitú cestu, pri ktorej príroda využíva vlastný dokonalý filtračný systém. Voda v prameňoch, riečkach a potôčikoch raziac si svoju cestu, sa prirodzene okysličuje. Molekula takejto vody je obohatená o kyslík. Lenže princíp je v tom, že väzba týchto molekúl je slabá a nestabilná. Jednoducho nevydrží dlho. Pitná voda z vodovodného kohútika, ktorá je pod tlakom zavretá v potrubí, prekonala niekoľko filtračných systémov obsahuje kyslíka minimum.

kyslík v pitnej vode

Kyslík vo vode pôsobí ako prírodná čistička, znižuje množstvo škodlivých baktéríí a iných škodlivých organizmov. Kyslík vo vode pridáva nášmu organizmu okamžitú energiu na bunkovej úrovni a môže nám veľmi pomôcť najmä ak fungujeme v prostredí, kde je kyslíka nedostatok, v uzavretých priestoroch, v záťažovom prostredí, pri fyzickej alebo psychickej záťaži, alebo vtedy, keď pre dýchacie alebo rôzne iné problémy trpíme nedostatkom kyslíka v organizme.

Nedostatok kyslíka v našom organizme výrazne ohrozuje naše zdravie. Jeden zo spôsobov ako zvýšiť množstvo kyslíka v našom organizme, v našich tkanivách je piť vodu bohatú na kyslík. V poslednej dobe sa začali predávať minerálky a rôzne balené vody obohatené o kyslík. Výrobcovia s obľubou používajú  tento marketingový ťah na zvýšenie svojho predaja. Pravda je však taká, že väzba kyslíka vo vode je veľmi nestabilná a slabá a vydrží len pár minút. Merania ukázali, že v takejto balenej vode sa skutočne nachádza kyslíka minimum, a tam kde výrobca pridá v procese výroby aj kysličník uhličitý sa kyslík nenachádza skoro vôbec.

Ale na trhu existujú aj prístroje, alebo O2 tlakové nádoby na výrobu tzv. "okysličenej vody". Tieto zariadenia zvyšujú obsah kyslíka v pitnej vode až na hodnotu 60 - 150 mg/l. To však je na pravidelné pitie priveľa. Podľa MUDr. Františka Kožíška, vedúceho Národného referenčného centra pre pitnú vodu v SZÚ Praha môže naopak dochádzať k zdravotnému poškodeniu vplyvom oxidačného stresu. Podľa stanoviska SZÚ v Prahe, by sme mali byť opatrní pri všetkých zariadeniach, ktoré obohacujú vodu o kyslík nad hodnotu 25mg/l. 

OXY Vitalizer vody vytvára vodný vír, pri ktorom sa molekuly vody jednoduchým spôsobom obohatia o kyslík, presne tak, ako sa to deje v prírode. Navyše podstatne zníži obyčajnou chemickou reakciou vo vode množstvo chlóru a voda tak lepšie chutí a nezapácha. Skutočnosť je taká, že štruktúrovaná hexagonálna voda obsahuje oveľa viac kyslíka ako obyčajná „neštruktúrovaná“ voda. Týmto spôsobom dokážeme zvýšiť množstvo kyslíka v našej pitnej vode až o 30 %, t.j. na úplne bezpečnú a zdraviu prospešnú primeranú hodnotu.

kyslík vo vode